O nás

O nás

Jmenuji se Jakub Samuhel. Jsem obyčejný pracovitý kluk. Po úspěšném dokončení VOŠ a SOŠT v Litomyšli jsem nastoupil na ČVUT do Prahy, ale když přišla nabídka získat pozemky k hospodaření, musel jsem se rozhodnout, zda budu pokračovat ve studiu nebo se naplno věnovat zemědělství. Jak jsem se rozhodl, je vám asi zřejmé. Uvědomil jsem si, že je zemědělství smyslem mého života. Přivedl mě k němu můj táta, který se mu věnuje již od roku 1995 a já jsem hrdý, že na to, co vybudoval mohu navazovat.

Začínali jsme pěstováním mnoha plodin (květák, kapusta, zelí, kedluben, brambory, cibule, ..), ale po nějaké době se ukázalo, že méně je někdy více. O některé plodiny nebyl takový zájem a dopadalo to tak, že ležely ladem na poli a pomalu hnily. Proto jsme se rozhodli raději se důkladně zaměřit na žádané plodiny. Momentálně se tedy zaměřujeme na zelí, které již přes 10 let i krouháme, dále na brambory a cibuli. Veškeré plodiny pěstujeme na polích v blízkosti našeho rodinného statku. Proto s tátou stále můžeme dohlížet na to, zda všechno probíhá tak, jak má.

Vše se snažíme dělat šetrně a v souladu s přírodou. Naše okolí mi rozhodně není lhostejné. S úctou se tedy starám i o potoky, stromy, keře a často ucpané meliorace, abychom to tu měli hezké. Jak už to na vesnici bývá, hospodaří s námi třeba i bažanti, srnky nebo zajíci, takže ani o milou zvířecí společnost tu nemáme nouzi.

(?)Je těžké, vzhledem k dnešním vlivům, vypěstovat kvalitní zeleninu, bývá to opravdu velká dřina, ale i přesto mám hospodaření rád a udělám vše pro to, abych vám mohl nabídnout to nejlepší. Nejsem kluk, který by pouze bez práce převzal to, co za něj vybudovali jiní. Vše buduji spolu se svým tátou těžkou dřinou, především s důrazem na kvalitu a poctivost. Na prvním místě je pro nás spokojenost naších zákazníků.

Snažím se přinášet nové a moderní způsoby hospodaření, se zánovní a stále se obměňující technikou, ale nepřestávám se držet prověřených zkušeností mého otce, které mi předává celý život. Mám dlouhodobou vizi, kterou bych rád předal další generaci.